Po wakacyjnej przerwie Czytelniczy Klub Książki powrócił, tym razem przyglądając się bliżej osobie Adama Asnyka najwybitniejszego poety epoki pozytywizmu, doktora filozofii, członka Rządu Narodowego w czasie Powstania Styczniowego, podróżnika i miłośnika Tatr. W twórczości Asnyka obecna jest stale nuta patriotyczna, która głosi wiarę w siłę narodu i możliwość odzyskania wolności. Chociaż w wielu jego utworach występuje krajobraz górski, zwłaszcza tatrzański, oraz motywy morskie. Asnyk ma także zasługi jako publicysta i redaktor. Na łamach krakowskiej ,,Nowej Reformy", którą współredagował, ukazywały się jego teksty publicystyczne, nowelki, wiersze a nawet komedie.
W sympatycznej atmosferze naszego czytelniczego grona nie zabrakło ożywionych dyskusji i chęci na czytanie wierszy. Uczestnicy spotkania wysłuchali recytacji wierszy: ,,Ta łza", ,,Gdybym był młodszy'', oraz ,,Między nami nic nie było''.
Kolejne spotkanie odbyło się 25 października w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Leśnej. Poświęcone było Mariuszowi Zaruskiemu, który był człowiekiem renesansu : malarzem, poetą, marynarzem, taternikiem, ratownikiem, narciarzem, doskonałym wojskowym, a ponadto angażował się w działalność społeczną i niepodległościową. Był pilnym dziennikarzem. Promował turystykę górską w Zakopanem i żeglarstwo na Bałtyku. Był w Polsce twórcą literatury marynistycznej. Twierdził, że zarówno morze, jak i góry powinny służyć do wychowywania ludzi silnych, wrażliwych i obowiązkowych, wzmacniają człowieka nie tylko fizycznie, ale i duchowo, co ukazują jego wiersze, m. in. ,,Sonety morskie''.
Uczestnicy spotkania mogli również zapoznać się z nowościami wydawniczymi zakupionymi przez bibliotekę.